Obowiązkowa kasa fiskalna dla lekarza

Kasa fiskalna dla lekarza

Kasa fiskalna dla lekarza

Wraz z początkiem 2015 roku w życie weszło rozporządzenie Ministerstwa Finansów o obowiązku posiadania kas fiskalnych. Przepisy dotyczą m.in. dla osób świadczących usługi kosmetyczne, fryzjerskie, prawnicze, mechaników, lekarzy oraz dentystów. Na dostosowanie się do nowych wymogów przewidziano okres dwóch miesięcy.

Specjalnie dla lekarzy i dentystów zaprojektowano kasy dostosowane do branży medycznej. Są nowoczesne, funkcjonalne, doskonale się prezentują i bez trudu zmieszczą się w torbie lekarskiej. Jeżeli to nie wystarczy można wybrać również urządzenie, które będzie pasować do wystroju gabinetu.

Zmiany dla lekarzy

Dnia 1 stycznia 2015 roku wystosowano obowiązek stosowania urządzeń fiskalnych. Tym sposobem podatnicy świadczący usługi w zakresie opieki medycznej bez względu na wielkość gabinetu czy osiągane dochody są zobligowani do zakupu urządzeń rejestrujących. Rozporządzenie Ministerstwa Finansów obejmuje porady, diagnostykę i leczenie przez lekarzy ogólnych i lekarzy specjalistów poza chirurgami oraz ogólne i specjalistyczne praktyki dentystyczne takie jak operacje dentystyczne czy periodontologie.  Tym sposobem kasa fiskalna dla lekarza staje się sprzętem niezbędnym.

Cechy kasy fiskalnej dla lekarza

Kasa Fiskalna Dla Lekarza powinna być niewielkich rozmiarów i lekka, ponieważ wtedy zmieści się do każdej torby lekarskiej i nie będzie dodatkowym ciężarem. Ponadto urządzenie powinno być wyposażone w wydajny akumulator, który pozwoli na bardzo długą pracę bez zasilania z zewnątrz. Dobrze żeby była w nim opcja kopii elektronicznej, dzięki której zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale również miejsce w szafce – nie będziemy musieli zbierać rolek papieru.

Zwrot z urzędu skarbowego

Jeżeli zakupimy urządzenie rejestrujące do 1 marca 2015 roku to możemy uzyskać zwrot z urzędu skarbowego w wysokości 90 %, ale nie więcej niż 700 zł. Tym sposobem możemy sobie pozwolić żeby kasa fiskalna dla lekarza była nowoczesna i najwyższej jakości. Musimy jednak pamiętać o serwisowaniu go co najmniej raz na dwa lata.