Kolektory danych- do czego służy w sklepie?

Kolektory danych

Kolektory danych

To, że widujemy takie urządzenia na magazynach, u kurierów przywożących przesyłki, czy u przedstawicielu handlowych na pewno każdy już zdążył się przyzwyczai i mniej więcej wie w jakim celu takie osoby je wykorzystują. Nie mniej jednak coraz częściej można zauważyć osoby z obsługi sklepów samoobsługowych, które również posługują się takim właśnie urządzeniem. Jak zatem ma się praca przedstawiciela handlowego czy kuriera do pracy w zwykłym sklepie? Co prawda charakter pracy nie ma nic wspólnego, ale wykorzystywać mogą oni te same urządzenie jednak do innych celów. Wszystko to jest możliwe przede wszystkim dlatego, że mamy różnego rodzaju i wile funkcji takiego sprzętu.Wiadomo, że im miejscy sklep tym łatwiej ogarnąć wszystko co się w nim dzieje. Dlatego też powinniśmy łatwo kontrolować ilość towaru, a także prawidłowe ceny jakie są przypisane na półce przy danym produkcie. Nie oznacza to jednak, że musimy to wszystko kontrolować sami. W końcu musielibyśmy znać ceny bieżące na pamięć. Dlatego i w tym przypadku kolektory danych mogą się sprawdzić. Wszak wystarczy tylko zeskanować produkt i już wiadomo jaką ma cenę w naszym systemie i jaka powinien mieć na półce. Jeśli zgadza się z tą, która widnieje dla klienta to znaczy, że wszystko jest w porządku.

Jak wiadomo w większych sklepach zapamiętanie wszystkich cen i nazw produktów nie zawsze jest możliwe. Co więcej w takim sklepie może zdążyć się, że kod wprowadzony do systemu ogólnego jest nieco inny lub blednie pokazuje produkt. Wtedy jak wiadomo na kasie nie da się produktu wpisać, a więc i sprzedać. Na szczęście kolektory danych mogą i w tym pomóc. Wszak jeśli się będzie takim czytnikiem sprawdzało i wszystko wyjdzie na nim odpowiednio to można się domyślić, że na kasie również będzie tak samo.

Co więcej kolektory danych mogą również pomóc w tworzeniu zamówienia. Wszystko to dlatego, że można zeskanować wszystkie dostępne produkty wraz z dostępną ich ilością. Na podstawie takiego zestawienia na pewno jest łatwiej ustalić jakie produkty i w jakiej ilości należałoby zamówić by uzupełnić braki lub do nich nie dopuścić.