Kasa fiskalna dla fryzjera – nauka obsługi

Kasa fiskalna dla fryzjera

Kasa fiskalna dla fryzjera

Fryzjerzy, lekarze, prawnicy, mechanicy, kosmetyczki mają czas do 2015 roku na wprowadzenie do swoich placówek kas fiskalnych (o ile nie zrobili tego wcześniej). Nawet roczny obrót nie będzie miał już znaczenia. Każdy musi posiadać kasę fiskalną i każdy musi wydać klientowi paragon, zarówno za towar, jak i usługę. Najważniejsze, że jest czas na przygotowanie się do wprowadzenia w swojej firmie nowego urządzenia. Kasa fiskalna jest prosta w obsłudze, pod warunkiem, że zapoznamy się z instrukcją, przejdziemy szkolenie przy zakupie, a nawet poćwiczymy w trybie niefiskalnym. Warto to zrobić, klient nie będzie czekał, aż wydrukujemy właściwie paragon. Zaoszczędźmy im i sobie nerwów i poćwiczmy odpowiednio wcześniej.

Skoro kasa fiskalna dla fryzjera stała się faktem, czas zapoznać się ze sposobem jej działania. Zacznijmy od zapoznaniem się z jej parametrami technicznymi (temperatura pracy, wilgotność powietrza w czasie pracy, gniazdo zasilania itp.). Jeśli zamierzamy do kasy podłączyć inne urządzenia (na przykład komputer lub skaner) pamiętajmy, by owe urządzenia podłączać przy wyłączonym zasilaniu, zarówno kasy, jak i urządzenia, które chcemy podłączyć.

Kolejna sprawa – wymiana papieru. Zgodnie z instrukcją wkładamy na próbę rolkę papieru i drukujemy w trybie niefiskalnym. Warto sprawdzić, czy dany typ papieru możemy używać w kasie fiskalnej (co jest ważne, ponieważ dokumenty przechowujemy przez okres określony w prawie podatkowym).

Kasa fiskalna dla fryzjera, w zależności od modelu, posiada mniej lub więcej klawiszy. Każdy z nich ma jedną lub więcej funkcji. Szczegółowy opis znajdziemy w instrukcji obsługi. Jeśli nie mamy jej przy sobie, zajrzyjmy na stronę internetową producenta, instrukcję są najczęściej do pobrania w pliku PDF.

Nie można zapominać o obowiązkowych przeglądach technicznych kasy fiskalnej. To ważne, bo brak przeglądu w terminie może skutkować odebraniem ulgi (o ile taką otrzymaliśmy).

Kasa fiskalna dla fryzjera to urządzenie, którego szybko można się nauczyć. I jak w przypadku każdego innego urządzenia, potrzebny jest czas na jego opanowanie.